Aktuality

Převodový olej MOGUL TRANS 90

Datum: 30. 10. 2017

Převodový olej MOGUL TRANS 90 je vhodný k mazání širokého spektra mechanických převodů, jako jsou rozvodovky a převodovky s ručním či jiným řazením, dále k mazání moderních osobních, dodávkových a nákladních automobilů, stavebních strojů, zemědělské a jiné techniky. Je možné jej používat celoročně.

Průmyslové oleje PARAMOL HM

Datum: 31. 5. 2017

Vážení zákazníci, v našem internetovém obchodě pro vás máme připravené průmyslové oleje pro různou oblast využití. Skvělým tipem jsou např. průmyslové oleje PARAMOL HM, což jsou vysoce kvalitní hydraulické oleje kategorie HM. Vyrobeny jsou z hluboce rafinovaných základových olejů, které jsou zušlechtěny účinnými přísadami proti oxidaci, korozi, opotřebení, pěnění a dále přísadami ke zlepšení nízkoteplotních vlastností.

Služby, které pro Vás rádi provedeme

Datum: 27. 4. 2017

Služby, které pro Vás rádi provedeme:

  • Doprava zdarma
  • Bezplatná likvidace obalů
  • Bezplatná likvidace upotřebených olejů
  • Bezplatná tribotechnická a poradenská služba
  • Bezplatné rozbory vzorků našich olejů s doporučením dalších postupů
  • Diagnostika emulzních lázní


Multifunkční olej MOGUL MULTI 68

Datum: 30. 3. 2017

Výrobky skupiny MOGUL MULTI jsou vysoce jakostní ropné multifunkční oleje. Jsou zušlechtěny komplexní přísadou zvyšující únosnost mazacího filmu, zlepšující odolnost proti opotřebení, oxidaci, korozi, rezivění a modifikující třecí vlastnosti.

Automobilové oleje

Datum: 2. 3. 2017

Tato skupina tvoří oleje pro zážehové, vznětové a plynové motory, dále pro motocyklové oleje, dvoutakty, čtyřtakty, převodové a tlumičové oleje. Nejčastěji se však jedná o oleje, které jsou na bázi syntetické.

Odvoz a likvidace olejů

Datum: 29. 1. 2017

Naše společnost HI-OIL, s.r.o. nejen, že se stará o distribuci olejů a maziv všeho druhu a to po celé České republice, ale zároveň zásadně trvá na tom, aby se velmi výrazně zamezilo likvidování olejů neekologicky.

Jak vybrat správný olej pro Váš vůz?

Datum: 1. 12. 2016

Špatné zvolení motorového oleje na začátku celého procesu výměny znamená úplné odpískání a to doslova. Je proto velmi důležité věnovat pozornost tomu, aby byl zvolen správný typ oleje pro Váš automobil nebo motocykl. Je důležité také nezapomenout na výměnu olejového filtru.

Co udělá s motorem špatný nebo starý olej?

Datum: 29. 7. 2016

Jedná se o velmi lehkou otázku, ale těžkou odpověď. Jedním z kvalitativních ukazatelů u motorových olejů je odolnost vůči vysokým teplotám při přítomnosti spalin. Čím vyšší je teplota odolnosti, tím je olej lepší. Tímto jevem je termo-oxidační stabilita. Pokud má olej malou termo-oxidační stabilitu nebo je vyčerpána dlouhodobým provozem, může dojít k zpékání pístních kroužku. Tyto kroužky jsou tísněny úsadami kalů a pozdeji i karbonem a tak se postupem doby kroužky v pístních drážkám stanou nepohyblivými.

V našem sortimentu naleznete široké spektrum průmyslových maziv Mobil

Datum: 18. 7. 2016

Setkáváme se se širokou škálou potřeb mázání ve všech průmyslových odvětvích a to jak u strojů a jejich náplní, tak i u kovoobráběcích procesů, dále při výrobě energií a mnoha dalších. Průmyslová maziva nachází své uplatnění při mazání strojů a strojních zařízení v energetických závodech, důlních a stavebních mechanizací, zemědělství atd.

Průmyslová maziva

Datum: 25. 6. 2016

Pod tímto pojmem nazýváme látky, které jsou jakéhokoliv skupenství. Hlavním úkolem maziv je snižování tření v těch místech, kde dochází k dotyku dvou těles v relativním pohybu. Na plastická maziva se klade celá řada požadavků jako je snižování opotřebení, zabezpečení odvodu tepla, zbavování třecí plochy nečistot, dále ochrana kovové plochy před rzí a dotěsňování mazaných ploch.
123